| خدمات دیتاسنتر سپنتا

ویژگی سرورهای مجازی VPS

استفاده از سرورهای سری Proliant از برند معتبر HP در کنار تجهیزات شبکه CISCO ، دیتاسنتر سپنتا را به بستری قدرتمند برای ارائه خدمات و راهکارهای دیتاسنتری مبدل ساخته است. تمامی سرورهای موجود در دیتاسنتر سپنتا توسط محصولات شرکت VMware و Microsoft مجازی سازی شده اند و یک تیم متخصص آنها را مدیریت می کنند. مرکزداده سپنتا در داخل ایران واقع شده و پهنای باند بالای شرکت سپنتا نیز تضمینی برای در دسترس بودن سرورهای اختصاصی و مجازی از تمام نقاط کشور است. پینگ تایم های پایین VPS های سپنتا گواهی بر کیفیت خدمات سپنتا می باشد.

امکانات جانبی سرورهای مجازی

  • مانیتورینگ : مانیتورینگ ۲۴ ساعته مرکز داده یکی از امکانات جانبی سرورهای مجازی سپنتا است که به رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. در مانیتورینگ سپنتا علاوه بر بررسی در دسترس بودن سرور، سرویس های راه اندازی شده بر روی آن (مثل وب سایت، یا FTP) نیز مانیتور می شود. در صورت وقوع مشکل، موضوع از طریق ارسال پیامک و ایمیل به کارشناسان پشتیبانی سرورها و نیز مشترک اعلام می گردد تا در کمترین زمان پس از بروز نقص فنی، موضوع پیگیری شده، حل شود و سرور به کار خود ادامه دهد.
  • نمودار پهنای باند : با استفاده از ابزار قدرتمند، نمودار مصرف پهنای باند سرور در اختیار شما قرار می گیرد. در صورت نیاز نمودارهای مصرف منابع سیستم نیز قابل ارائه است. مسلماً مدیریت یک سرور در صورت اطلاع از نحوه مصرف منابع آن، بسیار کارآمدتر است. این سرویس نیز بصورت رایگان ارائه می شود.
  • دسترسی به کنسول سرور : سرورهای مجازی سپنتا توسط کنسول VMWare و از طریق نرم افزار vSphere Client از هر جای ایران و جهان قابل دسترس هستند. شما می توانید در صورت نیاز مستقیماً با کنسول سرور ارتباط برقرار کرده و یا سرور را بصورت دستی ریست کنید. مزیت این موضوع برای زمانی است که دسترسی تحت شبکه به سرور قطع شده باشد. در صورت تمایل می توانید CD-ROM سیستم خود را به سرور متصل کنید.