| خدمات پیامک سپنتا

نکات جالب درباره کم کردن هزینه های پیامک / اس ام اس

با توجه به این نکته که در دنیای امروز اس ام اس یکی از راههای ارتباطی بین افراد جامعه می باشد و شاید افراد بسیاری باشند که در طول روز تعداد اس ام اس های زیادی را ارسال می نمایند، در این مطلب شما میتوانید با درنظر گرفتن نکات زیر هزینه های مربوط به پیامک های ارسالی خود را تا حد قابل توجه ای کاهش دهید.

  • اس ام اس‌ هایی که فقط حاوی علامت سوال یا هر نوع علامت دیگر باشند، بسته به زبان گوشی‌، تعرفه‌ متفاوتی دارند؛
    به عنوان مثال : زمانی که مشترک می‌خواهد یک پیامک فقط حاوی علامت ارسال کند، اگر زبان گوشی‌ او فارسی باشد، پیامک او فارسی محاسبه شده و اگر زبان گوشی او لاتین باشد، پیامش لاتین محاسبه می‌شود.

  • اس ام اس ‌هایی که با حرف فارسی شروع شده باشند و با شکل و عدد همراه باشند فارسی محاسبه می‌شوند.

  • مشترکینی که خواسته یا ناخواسته به ارسال اس ام اس خالی اقدام می کنند، باید توجه داشته باشند که هنگام ارسال، اگر زبان گوشی آنها فارسی باشد، آن پیامک فارسی محاسبه می شود؛ در غیر این صورت اگر زبان گوشی در زمان ارسال اس ام اس لاتین باشد، حتی پیامک خالی نیز برای آن‌ها همانند پیام کوتاه لاتین محاسبه شده و باید تعرفه پیامک لاتین را پرداخت نمایند.

  • تعرفه اس ام اس ‌هایی که فقط حاوی اعداد و اشکال هندسی هستند نیز ، با در نظر گرفتن زبان گوشی محاسبه می‌شوند. به این معنی که اگر زبان گوشی‌ مشترک در هنگام ارسال فارسی باشد، پیامک او فارسی محسوب شده و و اگر زبان گوشی او لاتین باشد، پیام کوتاه ارسال شده، لاتین محاسبه می‌شود.