| خدمات وایرلس سپنتا

  • اینترنت وایرلس

پهنای باند Bandwidth

از اصطلاحات تخصصی نترسید ما به شما سرویس مناسب را پیشنهاد خواهیم کرد!

همیشه بحث بین کلمات کلیدی "سرعت اینترنت" و "پهنای باند" بوده و هست و تنها دلیل قانع کننده هم ندانستن معنی این ویژگی های اینترنتی است و قاعدتا تا ما تعریف درست را ندانیم نمی توانیم سرویس مورد نیاز را انتخاب کنیم!

آسان ترین تعریف از پهنای باند مثال همیشگی اتوبان است. یک اتوبان 4 بانده و 3 بانده را تصور کنید از کدام یکی ماشین بیشتری می گذرد؟ همانطور که حدس زدید اتوبان 4 بانده به دلیل پهنای باند بیشتر ظرفیت انتقال بیشتری هم دارد اما این دلیل بر سرعت بالا نیست!


پهنای باند ضرورتا انتقال اطلاعات در سرعتی مشخص است. سرعت پهنای باند و ظرفیت داده تنها منحصر به دانلود نیست و آپلود را نیز شامل می‌شود. سرعت آپلود برای کاربران خانگی اهمیت زیادی ندارد؛ ولی برای کسب‌ وکارهایی که مقدار زیادی داده آپلود می‌کنند مهم است؛ مثلا کسب ‌وکارهایی که از داده‌های زیادی بک‌آپ می‌گیرند. به‌همین خاطر طرح‌های اینترنتی کاربران خانگی با کاربران شرکتی متفاوت است.

به عبارت دیگر برای انتقال اطلاعات بیشتر در یک واحد زمان (مثلا ثانیه) نیازی به پهن‌تر کردن و یا عریض‌کردن محیط انتقال (مثلا سیم یا فیبرنوی) نیست. براساس اطلاعات نشریه ارتباطات درواقع در محیط‌های مخابراتی این مودم‌ها هستند که وظیفه انتقال اطلاعات را به عهده دارند. به عبارت دیگر، هرچه توانایی مودم شما بیشتر باشد، می‌تواند حجم بیشتری از اطلاعات را بر روی محیط انتقال جابه‌جا کند.

برای استفاده از پیشنهاد ها و مشاوره ی ما برای اینترنت مناسب نیاز شما با ما تماس بگیرید.

شرکت سپنتا از اولین ارائه دهندگان خدمات اینترنت در ایران همراه شماست ...